Дієтичні напої

Дієтичні напої

В ідеалі, дієтичні напої - все, що не містить цукру і його калорійних або шкідливих замінників. На практиці, до таких відносять безліч різних продуктів від загальнозміцнюючого відвару шипшини до зеленої кави і проносних чаїв. Дієтологи вважають, що з усіх напоїв організму потрібна тільки вода. Все інше вживається людиною для комфорту, щоб знизити апетит, для кого це працює, або просто, щоб побалувати себе.


Сечогінні та проносні напої для схуднення не корисні для здоров'я і тривале їх вживання може призвести до зневоднення, порушення процесу засвоєння вітамінів і мінералів, і до порушень роботи травної системи.

Домашні дієтичні напої


Рецепти домашніх напоїв прості:


відвар шипшини - 2 столові ложки ягід на 1 стандартний чайник, заварювати як чай;
ромашковий «лимонад» - 1 столову ложку ромашки заварити 0, 5 л води, настояти, остудити, додати лимон за смаком;
фруктові води - на 1 л очищеної води береться до 200 г будь-яких овочів, фруктів, ягід. Сировина нарізається, заливається водою і настоюється протягом декількох годин. Напій можна підсолодити стевією або корицею.

Дієтичні напої з магазину


Зазвичай під такими розуміють швидкорозчинні киселі, компоти, готові смузі, чай, кава, цикорій та суміші для приготування домашніх «лимонадів», а також квас.

Швидкорозчинні киселі бувають на фруктозі (Леова Діабетичний), цукрі (звичайний Леова) і на стевіозіді (Fit Parad). У складі абсолютно всіх продуктів, які можна придбати в нашій країні знаходиться крохмаль і підсолоджувачі, а також загусники. Виробники такого добра вважають, що кисіль нереально підвищує комфортність дієти, адже він звичний нам з дитинства, і насичує майже як суп.

На практиці реакція на кисіль суворо індивідуальна. Такі напої мають близько 340 ккал на 100 г сипучого порошку, і близько 15-20 г порошку на порцію, калорійність, звичайно, нікчемна, але більша частина її - вуглеводні калорії, які в «рідкому» вигляді рекомендується пити виключно спортсменам після тренування, але неможливо худне сидячи в офісі з обмежувальною дієтою. Продукт, випитий поодиноко, цілком може не знизити, а підвищити апетит, що, звичайно, не є бажаним результатом його вживання.

«Леова» рекомендує замінювати киселем для схуднення один із прийомів їжі, друга вечеря. Фіт Парад особливих вказівок не дає.

Квас для схуднення

Квас для схуднення

 


На сьогоднішній момент є тільки один бренд - квас для схуднення Алтайський. До складу входять солод і 2 ягідні композиції. Можна вибрати між смаками калини та обліпихи, і чорниці та журавлини. Квас представляє собою сухий концентрат для домашнього приготування, виробник стверджує, що всі корисні властивості натурального квасу збережені. Калорійність сухого концентрату - 350 ккал на 100 г, 11 г білків і 69 г вуглеводів, кількість жирів незначне.

Вважається, що квас допомагає виводити зайву рідину. Знову ж, «дієтичність» такого напою залежить від того, в яких кількостях і з якими продуктами він вживається, і наскільки добре вписується в картину «матриці» калорій і макронутриентов людини.

Кава і чай для схуднення


Кількість брендів тут зашкалює. Від бюджетних проносних продуктів на зразок Фітер і Турбосліма, до відносно дорогих стимуляторів з кавою і чаєм - Леова, Мінс, та ін Останнім часом особливою популярністю користуються зелений кави і капучіно на його основі. Перший майже не містить калорій, другий - містить, і досить пристойне для чашки кави кількість, близько 60 ккал, які «прийдуть» до вас з рослинних вершків. Вершки, ніби як, зроблені на основі кокосового масла. Що, до речі, не має вселяти абсолютної впевненості в їх користі для організму.

Рослинні вершки містять насичені жири, вживання яких рекомендується обмежити, якщо холестерин в крові підвищений. Крім того, кава з вершками містить ще й фруктозу. Можливість її вживання заперечується сучасними дієтологами. Вважається, що її переваги перед звичайним білим цукром незначні, вона майже так само швидко засвоюється і підвищує рівень цукру в крові, що викликає напади голоду. Втім, більш традиційний напрям в дієтології заперечує негативний ефект фруктози, тому її часто вводять до складу напоїв та продуктів для схуднення.

Вибирати кава і чай слід з дозувань кофеїну, причому підбирати їх має лікар загальної практики після консультації з кардіологом. Самостійно дозволяється вживання не більше 200 мг кофеїну на добу з усіх джерел, включаючи чай і кава для схуднення.

Чаї, по суті, діляться на проносні і загальнозміцнюючі, все, у складі яких є сенна і брусничний лист - проносні і сечогінні. Особливої користі від них немає, в основному, їх вживання веде до зневоднення і втрати ваги за рахунок зменшення обсягу вільної рідини і виведення калових мас. Іноді в такі продукти додають ще й стимулятори нервової системи (мате, екстракт зеленого чаю, кофеїн). Вважається, що вони знижують апетит. Правда, даний ефект проявляється далеко не у всіх людей, спостерігайте за своїм станом.

Напій Crystal Light


Це концентрат напою для самостійного приготування «лимонаду». Просувається як засіб, здатний задовольнити тягу до солодкого без зайвих калорій. Лінійка смаків різноманітна, в основному, це фруктові і ягідні смаки, але є і крижаний чай. Містять від 5 до 15 ккал, калорії переважно з підсолоджувачів. Деякі типи містять аспартам і кислоти, інші - фенілаланін і майже всі - штучні барвники. Строго кажучи, ніякої користі окрім «поласувати» не несуть. Багато вчених вважають, що аспартаму і штучним фарбникам немає місця в здоровому харчуванні.

Готові смузі слід вибирати тільки тим, хто займається спортом і тільки як післятренувальний напій після інтенсивного заняття. При звичайних гімнастиках, ходьбі і іншої подібної навантаженні, сенсу в їх прийомі немає.
Цикорій без цукру щодо низькокалорійний і містить клітковину. Якщо ніяких реакцій на нього немає, цілком можна пити.
Готовий компот «Леова» майже копіює за складом кисіль, принцип його «дії» той же самий.

Комментариев нет:

Отправить комментарий