Антицелюлітна дієта

Антицелюлітна дієта
Більшість дієтологів вважають, що антицелюлітна дієта - це хороший маркетинговий хід. Та що там, в підручниках з анатомії вітчизняного авторства такого поняття як «целюліт» взагалі не знайти. Тільки в окремих спецкурсах з пластичної хірургії цей феномен згаданий, але виключно «в парі» зі значним жировим прошарком. Але варто відкрити будь-який сучасний глянцевий журнал для жінок - так горезвісні горбки і западини постають мало не головним ворогом дам різного віку. Що там журнали, вийдіть на пляж, і навряд чи ви побачите так вже й багато дорослих жінок з ідеально гладкими стегнами.

Чи є сенс боротися з целюлітом, або він є невід'ємною частиною жіночої природи?


Що таке целюліт, і як він виникає


Целюлітом прийнято називати деформований підшкірний жировий прошарок. Розрізняють кілька стадій целюліту, але от вважати його захворюванням чи ні, велике питання. Справа в тому, що значна частка передумов його появи є природними причинами. Серед них такі неминучі речі як:
  • статеве дозрівання дівчинки;
  • гормональні зміни, пов'язані з прийомом ОК;
  • клімакс і вікове зниження секреції статевих гормонів.

Гормональний фон, що змінюється, змушує колагенові волокна шкіри міняти структуру, в підсумку, жировим клітинам просто нікуди подітися, окрім як зібратися в некрасиві «горби». Додає проблем і природна в таких випадках затримка рідини. «Гормональний» целюліт, на щастя, можна прибрати. З нормалізацією роботи ендокринної системи водно-сольовий баланс приходить в норму, і для ідеально гладких стегон вам залишиться тільки спалити зайвий жир.

Однак існує й, так би мовити, рукотворний целюліт, причиною якого є неправильне харчування, носіння занадто вузького, що порушує кровообіг, одягу, зловживання тютюном, алкоголем і міцною кавою, а також любов до схуднення в стилі «йо-йо». Зовнішній вигляд, в будь-якому випадку, посилюється недостатнім розвитком м'язів. Чим вони слабкіше, тим більше в'ялості і горбків можна помітити неозброєним поглядом.
 

Заборонені продукти на антицелюлітній дієті

Заборонені продукти на антицелюлітній дієті

Отже, друга версія виникнення целюліту повністю залежить від його «носійки». Скорегувати стан допоможе правильна дієта. Справа в тому, що певні продукти зневоднюють наші тіла, і, як не дивно, сприяють одночасній затримці міжклітинної рідини. Причому, калорій в такій їжі може бути по-справжньому мало. Але достатньо її виключити, і стегна стануть більш гладкими за лічені тижні.

Під забороною на дієті:


  • всі види газованої води, а точніше, барвники та підсолоджувачі;
  • надлишкова, тобто випита понад норму в 150-200 мл на добу чорна кава;
  • всі види алкогольних напоїв;
  • маринади, соління, овочі, чорні та зелені оливки;
  • снеки типу сушених кальмарів, горішків;
  • будь-яка їжа з фаст-фуду;
  • будь-яка їжа з відділу заморожених продуктів крім овочів без соусів і добавок солі;
  • будь-яка їжа, що містить цукор, нехай навіть і низькокалорійна, начебто йогуртів та желе.

Крім того, якщо потрібно позбутися целюліту, необхідно обмежити калорії і забезпечити спалювання жиру. Часто кажуть, що це - дуже жорстка міра, особливо для зовні худеньких дівчат. Але це неправильно.

Якщо целюліт видно, зі складом тіла вже є проблеми - жирового компонента занадто багато, а м'язового мало. Навіть при нормальній вазі можна мати зайвий прошарок, а щоб від нього позбутися, доведеться рахувати калорії.
До того ж буде потрібно виключити таку їжу, як:
  • смажені овочі, плови за звичайною рецептурою, соуси і піджарки з общепіта;
  • майонез і будь-які варіації;
  • солоні й солодкі горішки, попкорн звичайної жирності;
  • свинина, жирна баранина;
  • всі джерела вуглеводів, крім цільнозернових каш, зварених на воді.

Меню антицелюлітної дієти

Меню антицелюлітної дієти

Зазвичай меню антицелюлітної дієти, а точніше, кількість продуктів, пропонується визначити самостійно. Розмір порцій залежить від того, чи треба вам сильно скидати вагу чи ні. Якщо вага в нормі, але турбує зовнішній вигляд і конструкція тіла, дещо збільшіть порції так, щоб повністю задовольняти потреби організму в енергії. Для схуднення, трохи зменшіть кількість їжі, але не відмовляйтеся від одного з прийомів, це може спровокувати переїдання.

Напої антицеллюлитной дієти: вода, мінералка, домашній імбирний лимонад, sassy water, журавлинний сік, розведений з водою в пропорції 1 до 6. Чай і кава - строго не більше 2 маленьких чашечок. Якщо все в порядку з нирками, пийте по склянці чистої води за півгодини до кожного прийому їжі.

Сніданки: У тренувальний день допускається 200-300 г гречки, вівсянки, булгура, коричневого рису, або сочевиці на воді. У дні відпочинку - білковий омлет з 4-6 білків і будь-яких овочів.

Другі сніданки: 100-200 г сиру, йогурту, мацоні або кефіру, плюс 1-2 несолодких свіжих фруктів, можна зробити смузі, але строго без цукру.

Обіди: один з дієтичних овочевих супів - капустяний, борщ без м'яса, грибний, плюс 200-250 г нежирного м'яса типу курячої грудки або яловичини, плюс 100-200 г гарніру з тієї ж гречки або коричневого рису. Суп періодично можна заміняти на салат, іноді допускається виключення гарніру, але не м'яса.

Перекуси: смузі або сік-фреш, плюс сирі горіхи (мигдаль або пекан), не більше 7 штучок за прийом.

Вечері: будь-яке овочеве блюдо з помірною кількістю натурального рослинного масла плюс 200-300 г риби або морепродуктів. Переважно часто вживати саме рибу, а не м'ясо, так як вона покращує стан колагенових волокон шкіри. Якщо хочете влаштувати розвантажувальний день, замініть вечерю склянкою кефіру з клітковиною, але не робіть цього частіше 1-2 разів на тиждень.

Для позбавлення від целюліту ви можете продовжувати і будь-яку фітнес-дієту, просто виключивши заборонені продукти.

Результати антицелюлітної дієти

Результати антицелюлітної дієти

Зазвичай харчуючись за наведеним вище раціоном, і займаючись посильної фізкультурою, від целюліту 1-2 ступеня можна позбутися за пару місяців. При цьому обгортання і маски робити можна за бажанням, а от тренуватися - обов'язково. Більш складні випадки потребують суміщених з дієтою і сеансами масажів, лімфодренаж, а іноді навіть мезотерапії, тому якщо проблема вийшла з-під контролю, краще не посилювати дієту, а звернутися до косметолога.

Комментариев нет:

Отправить комментарий