Протипоказання до вживання годжі

Протипоказання до вживання годжі

Найкорисніші продукти можуть не підходити абсолютно всім людям. Алергії, різні захворювання і системні порушення не дають, на жаль, насолоджуватися дарами природи. Звичайні протипоказання до вживання ягід годжі, які озвучуються продавцями - це алергія і індивідуальна непереносимість. Однак деякі гострі і хронічні захворювання також вимагають обмеження продуктів, що містять органічні кислоти, клітковину, і навіть деякі вітаміни.


Інформація в даній статті приведена для вашого ознайомлення, вона не може замінювати собою рекомендації лікуючого лікаря. Не займайтеся самолікуванням, і не ігноруйте думку професіоналів, щоб зберегти і примножити здоров'я.

Протипоказання до вживання ягід годжі при захворюваннях порожнини рота

Ягоди годжі містять кислоти і антисептики. Однак деякі інфекційні захворювання порожнини рота в стадії загострення вимагають дотримання суворої дієти. Відмовтеся від годжі на час, якщо у вас:

пародонтоз - ягоди вимагають ретельного жування, чого не завжди можна домогтися з цим захворюванням, якщо вам можна вживати кислі продукти, в принципі, залиште годжі в смузі, супах і коктейлях, але потрібна ретельна гігієна порожнини рота після прийому ягід;

гінгівіт - захворювання вимагає харчування по режиму, протертими продуктами, і ретельної гігієни, органічні кислоти можуть тільки погіршити стан і спровокувати ще більші проблеми, і больові відчуття;

відбувається видалення зубного нерва - кислоти цілком можуть впливати на пульпу при нерівно накладеної тимчасової пломби, або проникати до роздратованим медичним втручанням ясен;

ангіна - потрібне дотримання особливої дієти, в яку вітчизняні медики не включають гострі продукти. Тут приписи китайської народної та вітчизняної медицини розрізняються. Китайці часто радять при ангіні варити суп з годжі і імбиром.

Протипоказання до вживання ягід годжі при лікуванні діабету


Ягоди годжі здатні істотно знижувати рівень цукру в крові. Якщо ви приймаєте ліки для зниження рівня цукру, або дотримуєтеся виключно строгої дієти з одних лише овочів і білкових продуктів, необхідно ретельно стежити за рівнем цукру в крові.

Буває, що невелика порція ягід викликає справжню гіпоглікемію, слід обов'язково використовувати тестер рівня цукру, якщо у вас діабет.

Можливе погіршення самопочуття і при підвищеному по «верхній межі» норми рівні цукру. Найчастіше, це стан виражається у раптово виниклому головкружінні, слабкості. У важких випадках може виступити холодний піт, і людина може відчути себе раптово втратили орієнтацію в просторі. Фактично, даний тип реакцій на ягоди є протипоказанням. Якщо у вас немає діабету, для корекції стану можливий прийом декількох таблеток глюкози.

Годжі і знижений тиск


Часто гіпотоніки скуповують сік годжі і БАДи з ним, щоб запобігти слабкість і негативні впливи зниженого тиску на життєвий тонус. Однак це не завжди допомагає. В деяких випадках, вживання великих доз годжі викликає додаткове зниження артеріального тиску.

Це слід мати на увазі і людям, у яких тиск падає як відповідь на певні погодні умови. Якщо ви гіпотонік, вживайте ягоди дуже помірно, і, відчувши зміни у власному стані, негайно припиняйте їх прийом. У західних джерелах ягоди гіпотонікам прямо не рекомендуються, китайці ж радять приймати їх з енерготончними складами типу настойки женьшеню, натуральної кави або чаю. Досить популярно і поєднання рейші і годжі, але, знову ж, західна медицина продукт не вивчала, і зваженого думки щодо нього не має.

В деяких джерелах зазначається, що етнічні звичні продукти абсолютно по-різному впливають на організм людей, які звикли до їх вживання, і здоров'я тих, хто ніяк не може вважати годжі своїм «рідним продуктом». Іноземці досить часто скаржаться на такі побічні дії, які далеко не в кожному випадку зустрічаються у жителів Китаю. При лікуванні гіпотонії потрібно мати це на увазі.

Годжі і гіпертонія


Доведено ефективність годжі в якості компонента підтримуючої дієти гіпертоніка. Слід мати на увазі, що ягоди спрацюють, тільки коли захворювання знаходиться не в періоді загострення, а в загасаючої фазі. Загострення слід лікувати класичними засобами на тлі правильної дієти.

Обережними потрібно бути, якщо ви одночасно приймаєте годжі і класичні ліки проти гіпертонії. В деяких джерелах зазначається «множення» дії цих продуктів.

Протипоказання до вживання годжі при прийомі медикаментів


Годжі несумісні з прийомом варфарину, слід відмовитися від їх вживання в будь-яких доступних видах, якщо ви приймаєте цей медикамент. В деяких джерелах вказується, що ягоди можуть взаємодіяти з інгібіторами МАО, тому при їх прийомі слід консультуватися з лікарем з приводу зміни дієти.

Годжі підсилюють дію медикаментозних проносних, як втім, і будь-які інші ягоди та фрукти з високим вмістом клітковини. Якщо ви активно їсте годжі, і приймаєте проносне, поєднання може викликати стійкий розлад шлунка, діарею і зневоднення. Це слід мати на увазі і любителькам схуднути з «очисними» чаями. Дія продуктів абсолютно точно «множиться» і ви напевне будете мати проблеми.
Даних щодо сумісного застосування годжі і антидепресантів-тріцікліків немає, але цілком можливо, що вплив препаратів на печінку буде більш сильним, якщо ви додатково будете приймати БАДи у великих кількостях.

Годжі і стероїдні препарати


Необхідність прийому деяких видів стероїдних препаратів накладає серйозні обмеження на процес харчування. Так як більшість стероїдів гепатотоксичні, прийом ягідних екстрактів рекомендують відкласти до періоду, коли буде намічений перерву в лікуванні. Відомості щодо того, що ягоди знижують негативний ефект ААС на печінку не підтверджені науково, тому бажаючим приймати їх, слід дотримуватися традиційних способів «чистки печінки» після курсу препаратів.

Західні тематичні форуми радять вживати годжі після того, як курс закінчено, але відомості, зі зрозумілих причин не є науковими.

Взаємодія ягід і оральних контрацептивів не вивчено, втім, деякі джерела стверджують, що їх краще вживати не в один прийом з волокнистою їжею, так як багаті клітковиною продукти можуть істотно впливати на процеси травлення і засвоєння продуктів.

Протипоказані ягоди тим, хто постійно приймає різні БАДи і не хоче переривати курс інших препаратів, що містять вітаміни С, В1, Е, а також велика кількість заліза. Фактично це означає, що ягоди годжі слід застосовувати окремо від популярних БАДів для зниження ваги.

Годжі поки ще не рекомендовані для дитячого харчування, тому краще не давати їх малюкам, особливо схильним до діатезу. Всім іншим же слід вживати ягоди помірно, так як навіть у здорової людини занадто великі порції можуть викликати розлад шлунка.

Комментариев нет:

Отправить комментарий