Дієта для вагітних

Дієта для вагітних

Майбутні мами стикаються з необхідністю зниження ваги під час вагітності. На жаль, сучасний спосіб життя мало сприяє тому, щоб ми підійшли до найважливішої події в хорошій формі. Та й забобони про вагітність теж не надто допомагають у збереженні здоров'я і нормальної ваги.


За час виношування дитини здорова жінка повинна набрати приблизно 11-15 кг ваги. Це вода, вага плоду і трохи жирового прошарку, набір якої передбачений самою природою. Однак ніхто не говорить про те, що ви повинні набрати кілограмів на 20-30.

Набору зайвої ваги сприяють «дієти для вагітних» з далекого минулого:

  1. Їжте все, чого душа побажає;
  2. Їжте за «двох» (трьох, чотирьох)
  3. Їжте більше жирної їжі.

Насправді, для здорового розвитку майбутньої дитини необхідно всього 300-400 ккал додатково. Саме на таку кількість збільшуються енергетичні витрати організму під час вагітності. Тому поглинання солодощів і бутербродів з маслом разом з солодким чаєм абсолютно не потрібно для здорової вагітності.

Варто зауважити, що медики не мають єдиної думки з приводу дієти для вагітних. Одні вважають, що дотримуватися низькокалорійного харчування - значить збільшувати стрес і піддавати ризику процес виношування дитини. На їх думку, не варто серйозно змінювати раціон звичного харчування і намагатися робити щось з власною вагою під час вагітності. Але об'єктивна реальність така, що занадто солідний жировий прошарок - фактор ризику. Саме тому більшість акушерів - гінекологів таки за дієту для вагітних. Правда, і тут трапляються «перекоси».

Деякі вважають, що вагітні повинні позбавлятися від зайвих кілограмів за допомогою розвантажувальних днів.

Лідирує в списку такий рецепт:


1 кг зелених яблук і 400-600 г знежиреного сиру. Продукти необхідно поділити на 6 порцій і їсти протягом дня тільки це. Дозволяється пити воду і слабкий чай без цукру. Деякі лікарі радять вагітним «розвантажуватися» на півтора літрах кефіру і 200 г знежиреного сиру.

Чи варто застосовувати розвантажувальні дні?

Так, якщо ви набираєте вагу занадто швидко і не маєте можливість підтримувати достатню рухову активність за медичними показаннями. У ситуації, коли через зайвої ваги ви ризикуєте більше, ніж, наприклад, порушенням харчової поведінки, варто проводити 1-2 розвантажувальних дні на тиждень. Однак прихильники активної вагітності вважають, що краще за все дотримуватися здорової дієти для вагітних.

Вам слід виключити:

  1. Усі харчові алергени, типові для вас (це може бути молоко, полуниця, морква, гарбуз, горіхи).
  2. Жирні молочні продукти, сири більше 17% жирності.
  3. Жирне м'ясо, ковбаси, копченості, сосиски, чіпси, снеки, печиво, торти.
  4. Цукор в чай, шоколад молочний. Харчування має включати в себе достатню кількість білка і корисних жирів.

Зразкове меню дієти для вагітних

Зразкове меню дієти для вагітних

 


Сніданок: 150 г сиру 2%, чашка чаю або кави без кофеїну, груша.

Другий сніданок: смузі з 200 г йогурту, половинки банана і чашки чорниці, десертна ложка висівок або пара «аптечних» хлібців з висівками.

Обід: легкий овочевий суп, курячі парові котлети, огірок.

Перекус: 30 г сухофруктів і 20 г горіхів або 3 столові ложки йогурту 2,5%.

Вечеря: порція риби на пару і салат зі свіжих сезонних овочів.

Перед сном (якщо виникає відчуття голоду): 150 г кефіру 1%, можна з парою ягід чорносливу, якщо є проблеми зі стільцем.

У кожному разі, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж сідати на дієту або починати комплекс вправ під час вагітності. Але відмова від солодощів, смаженого і жирного точно вам не зашкодить.

Важливо: перш ніж сісти на дієту для вагітних проконсультуйтеся з лікарем.

Комментариев нет:

Отправить комментарий