Високопротеїнова дієта

Високопротеїнова дієта

Правильно підібрана високопротеїнова дієта дозволяє зменшити масу жирового прошарку, але зберегти при цьому м'язи. Дослідження, опубліковані в American Journal of Clinical Nutrition в 2006 році, доводять, що з 10 учасників експерименту 9 скинули більше 5 кг за місяць на раціоні, багатому білком. Десятий учасник знизив свою вагу всього на 3 кг, але він був істотно «легшим» від інших.

Цей факт буквально сколихнув професійне співтовариство дієтологів. Адже, ті що худнуть не обмежували вуглеводи до хрестоматійного 1 г на 1 кг ваги, і навіть дозволяли собі насолоджуватися фруктами.

З цього почався бум так званих «палео» - раціонів, що буяють тваринним білком, жирами, свіжими овочами, фруктами і горіхами.

Високопротеїнова дієта для жінок

 

Високопротеїнова дієта для жінок
Учасники згаданого на початку статті експерименту обмежували калорії 1800 ккал на добу, що набагато вище, ніж типові 1200-1500 ккал, пропоновані дієтологами. Однак вони зазначають, що схуднення було більш швидким, ніж на стандартному плані Американської Асоціації Дієтологів, який являє собою раціон на 1200 ккал, що містить не більше 0,5 гр білка на 1 кг ваги тіла людини. Протеїни важливі не тільки для підтримки м'язової маси, а й для приборкання непомірного апетиту.

Типовий городянин постійно голодний зовсім не через перенавантаження. Виною всьому - надлишкові кількості рафінованого цукру та інших простих вуглеводів в повсякденній їжі. Людина з'їдає, наприклад, порцію пасти або картопляного пюре, і організм негайно підвищує рівень цукру в крові. Природна реакція на це - викид інсуліну і зниження глюкози. Останнє і викликає почуття голоду.

Виходить, що картопля без м'яса - гроші на вітер. Ситність звичайним блюдам надає велику кількість жиру, який суттєво підвищує калорійність харчування. Звідси - зайву вагу і інші проблеми. Постійні перекушування солодощами вважаються «жіночим» стилем харчування. Тому високопротеїнова дієта може допомогти жінкам у боротьбі із зайвою вагою набагато ефективніше, ніж низькокалорійний план.

Зазвичай зриви з такого харчування виникають тільки при сильних психічних і нервових перевантаженнях, в іншому, можна їсти, жити активним життям, займатися спортом, і не відчувати себе обмеженою.

Раціон високопротїнової дієти для схуднення

Ви повинні строго стежити за тим, які вуглеводи їсти. У категорію «під забороною» потрапили:

  • Картопля, кукурудза, банани, варена морква, варений буряк, зелений горошок;
  • Будь-які солодощі, їжа з підсолоджувачами, як правило, теж містить прості вуглеводи;
  • Будь-які види макаронів, всі зернові та вироби з тіста.

Д.м.н. Ерік Вестман пояснює, що ці продукти найчастіше є алергенами для сучасної людини, її травна система не пристосована для їх перетравлення, в підсумку, вони викликають здуття живота, набряки і збільшення ваги, крім вже розглянутих вище «інсулінових гойдалок».

Крім того, більшість вироблених промисловістю каш і макаронів містять прості вуглеводи, тому не підходять для харчування людини, що худне.

Той же Вестман склав і оприлюднив раціон для жінок:

Сніданок:

6 яєчних білків з будь-якими свіжими овочами. Приготувати омлет, трохи обсмажуючи овочі так, щоб усередині вони залишилися свіжими і соковитими. Доповнити фрешем з будь-якого цитрусового фрукта.

Другий сніданок:

30 гр знежиреного сиру або 30 гр будь-яких сирих несолоних горіхів.

Ланч:

200-300 гр овочевого салату із заправкою з масла і бальзамічного оцту, 200гр курячої грудки або телятини, приготованої на грилі.

Перекус:

200 гр фруктів, ягід або баштанних культур. Слід чергувати продукти, і не є кілька днів поспіль одні й ті ж фрукти і ягоди.

Вечеря:

стейк з червоного м'яса, будь-якого ступеня прожарювання, овочевий салат. Можна також готувати рибу, птицю. Потрібно вибирати м'ясо середньої жирності, а не штучно знежирені продукти.

Подібний раціон ефективний для спалювання жиру в поєднанні з силовими вправами. Тому, якщо ви вирішили схуднути з білками, варто купити гантелі або записатися в тренажерний зал.

Важливо: перш ніж сісти на високопротеиновую дієту проконсультуйтеся з лікарем.

Комментариев нет:

Отправить комментарий