Солодощі корисні для організму

Солодке живить наш мозок, допомагає прокинутися, є джерелом енергії і рятує нас від депресій. Але як бути, якщо солодке шкодить нашому здоров'ю і псує фігуру? Альтернатива є! Ми підібрали для вас найкорисніші солодощі.

Найкорисніші солодощі - це ті, які приносять не тільки задоволення, але і живлять наш організм корисними мікроелементами.

У першу чергу - це шоколад, але не молочний, до якого ми всі так звикли, а чорний. Саме чорний шоколад стимулює в організмі викид ендорфінів - гормонів щастя, таким чином піднімаючи настрій, також допомагає регулювати артеріальний тиск при гіпотонії, зміцнює серце і судини, покращує працездатність. Якщо ви займаєтеся фізичними навантаженнями, то сміливо можна з'їдати 30 г на добу, а якщо ні - то 10-15 г.

Однією з найбільш корисних солодощів є сухофрукти. Це самий натуральний продукт, хоч і досить калорійний (300 ккал на 100 г). У добу сміливо можна дозволити собі з'їдати близько 30 г. До того ж, вони добре втамовують голод і можуть бути чудовим перекусом. Але потрібно пам'ятати про те, що чорнослив, інжир, курага, сушені яблука та груші володіють своєю природною солодкістю, але ніяк не зацукровані ананаси чи апельсинові кірки.

З самого дитинства ми знаємо, що мед допомагає подолати застуду. За калорійністю він прирівнюється до цукру. Але на відміну від цукру, мед містить цілий букет вітамінів, мінералів і ферментів. І головні складові меду - це глюкоза і фруктоза, які забезпечують додатковою енергією м'язи серця та «на додачу» близько 70 корисних речовин. Додавайте мед в чай, вівсянку, у всілякі фруктові та овочеві салати.

До найкориснішим солодощам відноситься і мармелад, що містить натуральний компонент - пектин, який через свої желатинові здібності збирає як губка всі шкідливі шлаки. Пектинові сполуки так само містяться в зефір і пастилі. «Корисна доза» таких солодощів - 20-30 г на день. Але, на жаль, іноді можна потрапити на недобросовісних виробників, тут необхідно бути уважним і при покупці продукту читати етикетку: якщо про пектинових з'єднаннях на упаковці нічого не сказано, то, природно, користі в такому продукті немає.

Халва дуже калорійна (500-550 ккал на 100 г), але вона має на організм омолоджуючу і зміцнювальну дію, покращує кровообіг і роботу кишково - шлункового тракту, позитивно діє на нервову систему. Але до халви потрібно ставитися обережно: вона не підходить діабетикам, алергікам і людям, які страждають від надмірної ваги.

І остання найкорисніша солодкість - вагасі. Це традиційний японський десерт. При його виготовленні використовуються тільки натуральні продукти: бобові (в основному - це червона квасоля-адзукі, рис, різні види батату, агар-агар (рослинний желатин), каштани, різні трави та чаї). Подається вагасі маленькими порціями, так що від переїдання ви точно застраховані.

Балуйте себе смачними і корисними солодощами, але не забувайте про кількість. Приємного апетиту!


Комментариев нет:

Отправить комментарий