Дієта при захворюванні підшлункової залози може зіграти істотну роль в одужанні хворого.
Негативний слід на залозі залишають продукти низької якості. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що стежити за своїм здоров'ям, перш за все, потрібно за допомогою здорового харчування.
Якщо все-таки зберегти здоров'я підшлункової залози не вдалося, і з'явилися ознаки захворювання, то необхідна термінова допомога.
Захворювання підшлункової залози називається панкреатитом. Дієта при лікуванні підшлункової залози в основному спрямована на розвантаження організму.
Симптоми, які говорять про проблеми в роботі залози такі. Поганий апетит, а також повна його відсутність, больові відчуття в лівій частині черевної порожнини, зниження ваги, причому різке і постійна нудота.
Є кілька основних причин, які в змозі викликати проблеми: неправильний раціон харчування, порушення режиму в харчуванні, велика кількість жирів і вуглеводів, часто вживана гостра і жирна їжа, і ще надмірне вживання алкогольних напоїв.
Дієта при захворюванні підшлункової залози
Дотримання дієти при хворобі
Для уникнення проблем при лікуванні захворювання підшлункової залози, рекомендується суворо дотримуватися дієти. У вживанні алкоголю, жиру, випічки потрібно себе обмежити. Позитивне дію на роботу залози надають такі продукти як кабачки, цвітна капуста, морква і в невеликих кількостях картопля. Тобто, якщо є бажання добитися нормального функціонування підшлункової залози, то у свій раціон необхідно внести продукти, які містять велику кількість білків, а також багаті клітковиною овочі.
Якщо лікарі поставили діагноз - панкреатит, то необхідна дуже строга дієта і пити воду у великих кількостях. В додачу до лікарських препаратів, перші дні потрібно харчуватися приблизно п'яти -шести разів на день. Раціон повинен включати в себе кислі знежирені молочні продукти. Трохи пізніше можна вводити рибу, сир і нежирне, дієтичне м'ясо.
При гострому панкреатиті необхідно відразу отримати допомогу лікаря, інакше наслідки можуть бути незворотними. У разі хронічного перебігу всі симптоми проявляються більш мляво, але після встановлення діагнозу, також необхідний перехід на дієтичне харчування.
Дієта при захворюванні підшлункової залози
До речі, досить добре засвоюються різні каші, зварені на воді, і майже всі овочі, і краще буде, якщо вони теж будуть зварені. Хліб перед вживанням бажано трохи підсушити, а краще привчити себе до вживання зернового хліба або хліба з висівками. Також після загострення можна поступово включати нежирні сорти ковбас і сиру. І трохи солодкого: карамель, бублики, вафлі і солодкі сухарі.
Крім лікарського курсу та дотримання дієти також рекомендується займатися спеціальною зарядкою з рухами, які стимулюють роботу органу. І можна включити фітотерапію, що завжди мало хоч і довгі, але дуже ефективні дії.
І останнє, якщо з'явилися хоч найменші ознаки збою в роботі підшлункової залози, то самолікуванням тут займатися не рекомендується.
При будь-яких підозрілих болях в цій області потрібно звернутися до лікаря, а не шукати в інтернеті дієту при захворюванні підшлункової залози.
Комментариев нет:
Отправить комментарий