Гречана дієта

Гречана дієта
Наважуючись на монодієту, ви покладаєте на обраний продукт не тільки надії на позбавлення від зайвих кілограмів, але і відповідальність за своє здоров'я. Що отримає ваш організм з даним продуктом, а чого буде позбавлений? Якими можуть бути ваші досягнення, і які втрати? Дізнайтеся все про продукт, прикиньте всі «за» і «проти» і тільки потім приймайте виважене рішення. Також не забувайте: монодієта доступна тільки  людям з абсолютним здоров'ям.

Гречана крупа


Вона вважається одним з самих смачних і корисних дієтичних продуктів. У ній менше вуглеводів, ніж в інших крупах і вона є цінним дієтичним білковим продуктом. Гречка багата вітамінами, амінокислотами та мікроелементами. Відрізняється високим вмістом заліза, кальцію, фосфору, йоду. Маленькі трикутні зернятка насичені вітамінами групи В (В1, В2, В6), а також РР, Р і рутином (речовина, що вирізняеться вітамінною активністю).


Чим корисна гречка?


Гречка багата клітковиною, яка сприяє очищенню кишечника. Вона є відмінним засобом, створеним самою природою, для профілактики проблеми запору. Крім того, детоксифікуює печінку, зміцнює капіляри і знижує холестерин. Відомо також, що гречка допомагає при остеоартриті та захворюваннях черевної порожнини. Існує думка, що гречка навіть сприяє позбавленню від легкої депресії, так як піднімає рівень допаміну. Але найголовніше і чудова властивість крупи для тих, хто зважиться на гречану дієту, полягає в тому, що гречка, яка відноситься до складних вуглеводів, повільно засвоюється організмом, надовго забезпечуючи його почуттям ситості.

Ірина Рубченко, лікар-дієтолог: «Я б сказала, що ця дієта для дуже здорових і ледачих людей. Адже щоб зважитися на монодієту, потрібно мати дуже здоровий організм, який працює без збоїв. Хоча у цієї крупи дійсно багато корисних властивостей і вона відмінно зарекомендувала себе як дієтичний продукт. Принадність монодієти в тому, що вам не потрібно підраховувати калорії, бігати по магазинах у пошуках необхідних продуктів, приймати їжу строго по годинах. Тому багато хто йде на гречану дієту і не шкодують про це - кілограми тануть буквально на очах.

Але врахуйте і недоліки гречаної дієти. Так, треба все-таки проконсультуватися з дієтологом, перш ніж зважитися мучити свій організм одним продуктом протягом мінімум тижня. Наприклад, протипоказана гречана дієта людям, що мають проблеми з КШТ. Виразка, хронічний гастрит можуть загостритися. Не підійде вона вам і в тому випадку, якщо ви займаєтеся спортом або ваша робота пов'язана з фізичними навантаженнями. Тому що вже після одного-двох днів «сидіння» на дієті, ви відчуєте помітну слабкість, млявість і навіть сонливість. Навіть якщо ви абсолютно здорові, не варто практикувати гречану дієту в період серйозних розумових навантажень - краще перенесіть її на час відпочинку, наприклад, будучи у відпустці.
І ще. Пам'ятайте, що, як правило, досягнення гречаної дієти носять короткочасний характер. Виходите з неї плавно, продовжуючи обмежувати себе в калорійній їжі, бо втрачені кілограми можуть швидко повернуться ».

Гречана дієта


Корисні властивості гречки будуть збережені в тому випадку, якщо її не варити, а заварювати крутим окропом. Зробити це краще ввечері, тоді вранці ви отримаєте гречану кашу, готову до вживання. Обов'язкова умова: в гречку не можна додавати сіль, цукор або які-небудь приправи. Під забороною також масло. Є приготовлену таким чином гречку можна в будь-яких кількостях, проте, це ви зрозумієте і самі - багато її не з'їси. Останній прийом їжі має бути не пізніше, ніж за три-чотири години до сну.

Що пити при гречаній дієті?


Якщо хочете досягти максимального ефекту, то постарайтеся обмежитися водою: очищеної або без газу. Однак стежте за самопочуттям. Адже ця дієта абсолютно позбавляє вас глюкози настільки необхідної для повноцінної роботи головного мозку. Тому, помітивши погіршення розумового процесу, негайно прийміть заходи. Випийте медовий напій: чайна ложка меду, розведена в склянці води. Не переживайте: отримана глюкоза піде на користь мозку, а не відкладеться в зайву вагу. А ось від кави і чаю, навіть без цукру, краще відмовитися. Однак, якщо зовсім важко, то можна дозволити собі яблуко або апельсин.

Як правильно вийти з дієти?


Головне правило - не накидатися на їжувідразу ж після закінчення дієти. І кілограми швидко повернуться, і організму можна нашкодити. Постарайтеся, щоб перший тиждень після дієти ваш раціон укладався в 600-700 калорій. Оптимальні продукти: варене яйце, овочеві салати, м'ясо або риба нежирних сортів. Тепер ви можете дозволити собі чашку солодкого чаю в день: невелика кількість цукру піде вам тільки на користь.

У подальші 2-3 тижні прагнете утримувати свій раціон в рамках 1200-1500 калорій. При цьому харчування повинне бути різноманітним. Жирну, солодку і борошняну їжу постарайтеся виключити.

Повторювати гречану дієту слід не частіше, ніж 2 рази на рік і то за умови, якщо у вас відсутні хронічні захворювання КШТ та серцево-судинної системи.

Комментариев нет:

Отправить комментарий