Яблучний оцет з'явився більше 2000 років тому. Здавна він застосовувався в кулінарії як салатна заправка, і засіб для маринадів. У народній медицині його використовували для дезінфекції шкіри і лікування випадіння волосся. Також яблучний оцет застосовувався в народній косметиці як природний ополіскувач для волосся, і один з компонентів освітляючої фарби на основі ромашки.
Сьогодні більшість рецептів з ним, так чи інакше, пов'язані із стимулюванням травних процесів і схудненням. У чому ж плюси від вживання яблучного оцту?
Корисні властивості яблучного оцту
Перш за все, будь-які рецепти з цим продуктом гарні тільки за умови його натуральності. Тільки природний оцет містить калій, бор, залізо, марганець. Буває, що недобросовісні виробники ароматизують звичайний дев'ятивідсотковий оцет, природно, ніяких вітамінів і мінералів в такому розчині немає. Ви можете приготувати корисний продукт самостійно.
Рецепт приготування яблучного оцту
Візьміть 800 г яблук на 1 літр очищеної води, 200 г меду і 10-20 грамів дріжджів. Плоди натріть на тертці разом з серцевиною, додайте теплу воду, мед, дріжджі і перемішайте. Суміш викладіть в посудину з широким горлом і залиште для зброджування при кімнатній температурі. Потрібно щодня перемішувати кашку дерев'яною ложкою. Через 10 днів слід процідити продукт, і залишити ще на 40-60 днів, тільки після цього можна використовувати оцет.
Оцет виключно корисний для людей із зниженою кислотністю шлункового соку. Його слід вживати 1-2 чайні ложки оцту на склянку води, можна з чайною ложечкою меду за півгодини перед кожним прийомом їжі. Приблизно такий же рецепт радять і всім, хто прагне схуднути. Яблучний оцет багатий калієм і залізом, а ці мікроелементи позитивно позначаються на швидкості обміну речовин. Однак пити оцет для схуднення має сенс, тільки якщо ви регулярно і збалансовано харчуєтеся.
Використовують яблучний оцет і як засіб від акне. У склянку оцту потрібно додати 150 грамів сушених квітів нагідок (календула, продається в аптеці), настояти протягом 24 годин. Цим засобом припікають прищики, ну а для використання його в якості в'яжучого тоніка, слід процідити настій, і розвести очищеною водою в пропорції 1 до 3.
Шкода яблучного оцту
Як і будь-який природний засіб, яблучний оцет шкодить тим, хто не знає міри в його вживанні. Пам'ятайте, що це - кислота, а значить, вона дратує будь слизові оболонки і при надмірному вживанні може викликати серйозні опіки.
Суворо заборонені всі «яблучні» рецепти людям, що перенесли панкреатит. Вони можуть викликати загострення захворювання. Не варто зловживати засобами і методами народної медицини з цією речовиною і тим, хто страждає або страждав на гастрит чи виразку шлунка. Підвищена кислотність шлункового соку - однозначне протипоказання до застосування цього рецепта краси. У будь-якому випадку, слід консультуватися з гастроентерологом, перш ніж пити кислоту.
Заборонено яблучний оцет і тим, хто має цистит в гострій формі. Пиття кислого напою тільки підсилить і частішим сечовипускання, в той же час, всупереч поширеній думці, оцет не володіє антибактеріальними властивостями і не може зняти запалення сечового міхура.
Ну а якщо мова йде про зовнішньому застосуванні для зміцнення волосся або лікування акне, варто попередньо провести тест на алергію. Нанесіть трохи оцту на тильну поверхню зап'ястя. Якщо через добу не проявиться кропив'янка, почервоніння, свербіж або інші симптоми алергії, користуватися оцтом можна.
Комментариев нет:
Отправить комментарий